Strona główna / O nas / BLOG

Najlepsza fototapeta do Twojego biura

W pomieszczeniach biurowych spędzamy zasadniczą część dnia, dlatego biuro musi być urządzone funkcjonalnie i ze smakiem...

Najlepsza fototapeta do Twojego biura

W pomieszczeniach biurowych spędzamy zasadniczą część dnia, dlatego biuro musi być urządzone funkcjonalnie i ze smakiem. W uporządkowanym, przyjaznym otoczeniu, znacznie łatwiej jest skupić się na obowiązkach zawodowych. Ważne są zatem nie tylko meble i sprzęty, ale też kolory ścian czy ciekawe dodatki, przełamujące monotonię biurowych pomieszczeń. W ostatnich latach stawia się na nowoczesne akcenty na ścianach, np. fototapety. Najlepsza fototapeta do Twojego biura to taka, która przyciągnie uwagę zarówno pracowników, jak i interesantów.

Urządzanie biura krok po kroku

Wybór kolorów do biura

Urządzanie biura warto rozpocząć od wyboru kolorystyki. Meble i sprzęty ustawia się w pomieszczeniach wykończonych, pomalowanych. W biurach dobrze sprawdzają się jasne kolory ścian, a więc biele, szarości, beże. Na jasnym tle doskonale wyglądają właściwie każde meble. Jeśli jednak postawimy na intensywne kolory, musimy pozostać konsekwentni w swoim wyborze. Szalone połączenia kolorystyczne dopuszczalne są w biurach agencji reklamowych czy fotograficznych, natomiast w zdecydowanej większości przypadków sprawdzają się stonowane barwy.

Schludny i profesjonalny wygląd jasnych pomieszczeń biurowych wcale nie musi oznaczać nudy. Ściany można ożywić na wiele sposobów, np. poprzez przyklejenie oryginalnej fototapety czy zawieszenie pokaźnego obrazu. Najlepsza fototapeta do Twojego biura może, ale nie musi nawiązywać do profilu działalności. Natomiast biura podróży, biura klubów sportowych czy biura fotograficzne zdecydowanie mają w czym wybierać. Przykładowo biuro podróży może postawić na fototapetę przedstawiającą samolot, autokar, malowniczą wyspę i wiele innych.

Wybór odpowiednich mebli

Zarówno małe, jak i duże biura, mieszczące kilku pracowników, potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Teoretycznie łatwiej jest, gdy urządzamy biuro tylko dla siebie. Wybór i ustawienie jednego biurka nie sprawia większego problemu. Sytuacja komplikuje się nieco bardziej, gdy w pomieszczeniu musi stanąć kilka biurek. Jednocześnie należy mieć na uwadze, by dostęp do żadnego z nich nie był utrudniony – każdy pracownik musi mieć w miarę swobodne przejście i minimum wolnej przestrzeni. Pracownicy będą czuli się komfortowo także wtedy, gdy zadbamy, by nie zerkali sobie wzajemnie w monitory komputerów.

Skoro są biurka, muszą być i krzesła. Na zakupie tej części wyposażenia nie warto oszczędzać. Praca siedząca dostatecznie obciąża kręgosłup – nie należy potęgować tego efektu poprzez dobór niewłaściwych mebli. Krzesło biurowe powinno być wygodne, wyposażone w regulację wysokości siedziska i kąta oparcia. W biurach najlepiej sprawdzają się krzesła obrotowe na kółkach – są ciche, ułatwiają przemieszczanie się między biurkiem a drukarką czy innym ustawionym w pobliżu sprzętem.

Oczywiście wybór mebli do biura nie sprowadza się tylko do zakupu biurek. Równie istotne są wytrzymałe szafki i regały na dokumenty. Pamiętajmy, że niekiedy obciążenie takiego regału znacznie przewyższa nasze oczekiwania, dlatego zawczasu warto zadbać o solidne wykonanie mebli. Dobrze również, by część szafek po zakończonym dniu pracy można było zamknąć na klucz.

Wybór sprzętu i artykułów biurowych

Niezbędnym wyposażeniem biura jest oczywiście komputer. To, w jaki jeszcze sprzęt zainwestuje  pracodawca, uzależnione jest od indywidualnych potrzeb danej firmy. Zwykle przydaje się też drukarka, kopiarka i skaner, niekiedy też niszczarka, telefon stacjonarny czy fax. Ważne, by były tu urządzenia niezawodne i dobrze spełniające swoje funkcje.

Kolejną istotną kwestią jest wybór artykułów biurowych. Warto zadbać o kompletne wyposażenie każdego biurka, jak i materiały do użytku powszechnego. W biurze nie może zabraknąć papieru do drukarki, teczek i segregatorów na dokumenty, zszywaczy czy dziurkaczy. Poza tym na każdym biurku powinien stanąć pojemnik na długopisy, kuweta na dokumenty czy karteczki samoprzylepne.

Najlepsza fototapeta do Twojego biura

Z ilością dodatków w pomieszczeniach biurowych nie należy przesadzać. Zbyt duże nagromadzenie bibelotów nie sprawia dobrego wrażenia. Nie oznacza to jednak, że dodatków w biurze nie powinno być wcale. Przeciwnie – ładny zegar, gustowny kalendarz, ramka ze zdjęciem z wyjazdu integracyjnego, kwiat doniczkowy czy oryginalny obraz ożywią pomieszczenie i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru.

W tym miejscu wracamy do tematu fototapet do biura. Fototapeta z powodzeniem może być traktowana jako element dekoracyjny pomieszczeń biurowych – bardzo oryginalny i bardzo nowoczesny. Fototapetę umieszcza się na jednej, najczęściej centralnej ścianie w pomieszczeniu. Jeżeli w biurze stoi jedno biurko, fototapeta może znaleźć się za plecami pracownika, a przed oczami jego rozmówcy. Wówczas warto postawić na stonowane kolory i delikatne wzory, które nie będą rozpraszały uwagi rozmówcy.

W nowoczesnych biurach doskonale sprawdzą się równie nowoczesne fototapety, które świetnie wyglądają na gładkich, pozbawionych dodatkowych elementów dekoracyjnych ścianach. Są efektem wytężonej pracy grafików, którzy troszczą się o niebanalne dekoracje pomieszczeń biurowych. Wśród chętnie wybieranych w naszym sklepie nowoczesnych fototapet do biura należy wymienić tę fototapetę na wymiar, ale dużą popularnością cieszą się także fototapety kolorowe.

Powrót
Czytaj także: