Strona główna / O nas / BLOG

Wnętrza z fototapetą – inspiracje, pomysły, aranżacje

Fototapeta jest nowoczesnym elementem dekoracyjnym. Nic zatem dziwnego, że to właśnie w nowocześnie urządzonych, jasnych i przejrzystych wnętrzach...

Wnętrza z fototapetą – inspiracje, pomysły, aranżacje
 

Fototapeta jest nowoczesnym elementem dekoracyjnym. Nic zatem dziwnego, że to właśnie w nowocześnie urządzonych, jasnych i przejrzystych wnętrzach wygląda najlepiej. Okazuje się jednak, że odpowiednio dobrana fototapeta może odmienić i udekorować pomieszczenia także w klasycznym stylu. Istotne jest nie tylko to, co przedstawia fototapeta, ale również, jaka jest jej struktura i w otoczeniu jakich mebli finalnie ma się znaleźć. Fototapety aranżacje to temat często poruszany na blogach poświęconych dekoracji wnętrz.

Fototapeta – ozdoba pomieszczeń każdego typu

O tym, co znajdzie się w danym pomieszczeniu, decyduje przede wszystkim jego przeznaczenie. Inne meble i sprzęty staną w kuchni, inne w salonie, jeszcze inne w sypialni czy pokoju dziecięcym. Nieco inaczej wygląda również kwestia dekorowania poszczególnych pomieszczeń, choć dobrej jakości fototapeta może zdobić każde z nich. Dlaczego? Ponieważ jest odporna na działanie wilgoci, łatwo się czyści i nie ulega zniszczeniu tak łatwo, jak tradycyjna tapeta ścienna. Dlatego też fototapetę śmiało możemy umieścić w salonie, sypialni, kuchni, pokoju dziecka – wystarczy wybrać odpowiedni motyw. Niektóre fototapety na pierwszy rzut oka można przypisać do kategorii produktów stworzonych z myślą o dzieciach albo gotowaniu i spożywaniu posiłków. Inne są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego wnętrza, niezależnie od jego przeznaczenia.

Fototapety do salonu – aranżacje

Salon, czyli jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, urządzane zarówno z myślą o domownikach, jak i przybywających gościach, powinien być schludny i funkcjonalny. Wiele osób decyduje się na wybudowanie w salonie kominka, albo powieszenie pokaźnego lustra tuż nad komodą. Inni nie są tymi pomysłami zainteresowani, ponieważ cenią oryginalne rozwiązania, a przy tym nieograniczające w żaden sposób przestrzeni. Rozwiązaniem takim są fototapety.

Warto zauważyć, że w przypadku małego salonu, fototapeta nie tylko nie ograniczy przestrzeni, ale może ją optycznie powiększyć. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych w naszym sklepie fototapet 3DŚwietnie wyglądają zwłaszcza wszelkiego rodzaju tunele, mosty i korytarze, stanowiące swego rodzaju przedłużenie pokoju i zachęcające do odbycia dalszej podróży.

W salonie doskonale wyglądają również fototapety przedstawiające naturę, czyli wszelkiego rodzaju rośliny, strumyki, kamienie, a także zwierzęta czy zjawiska atmosferyczne. Występują w wielu gamach kolorystycznych, dlatego dopasowanie ich do mebli i dodatków znajdujących się w salonie nie stanowi żadnego problemu. 

Urządzanie pokoju dziecięcego – pomysły

Pokój dziecięcy to kolejne pomieszczenie, w którym często można spotkać fototapetę. Przede wszystkim dlatego, że fototapety dziecięce są bardzo ładne. Wzbudzają zachwyt najmłodszych domowników, ale podobają się także dorosłym. Fototapety do pokoju dziecięcego zazwyczaj są bardzo kolorowe, wręcz bajkowe, ale w naszej ofercie znajdują się również produkty w stonowanej kolorystyce. Pastelowe fototapety wybierane są najczęściej przez osoby oczekujące na narodziny dziecka. Pokój dla niemowlaka znacząco różni się od pokoju przedszkolaka czy starszego dziecka.

Nasze fototapety dziecięce zostały stworzone z myślą o dzieciach w różnym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach. Doskonałym pomysłem jest urządzenie pokoju tematycznego. Starszym chłopcom z pewnością spodoba się pokój z motywem piłkarskim. Dużym zainteresowaniem cieszą się również fototapety przedstawiające kosmos, wyścigi samochodowe czy morskie podróże.

Popularnym motywem wśród dziewcząt są obecnie jednorożce. Trudno powiedzieć skąd takie zamiłowanie do tych bajkowych postaci, ale wiele dziewczynek chce mieć pokój w jednorożce, ubrania w jednorożce, a nawet przybory (zeszyty, piórniki) w jednorożce. W naszym sklepie można zamówić zarówno fototapety z tym popularnym motywem, jak i naklejki dekoracyjne do przyklejania na ścianie, meblach czy w oknie.

Powrót
Czytaj także: