Fototapety retro strona 23

Oferujemy fototapety ze współczesnymi wzorami, ale wykonane w stylu retro, a także produkty, na których znajdują się kopie dawnych plakatów czy zdjęć. Do stylu retro obecnie bardzo chętnie się wraca. Przez lata stawiano na nowoczesność, starano się wyprzeć wszystko, co pochodzi z minionych lat, a nawet pośrednio do nich nawiązuje. W dużej mierze takiego stanu rzeczy należało upatrywać w dość trudnej historii naszego kraju. Dziś dążenie do nowoczesności jest jeszcze silniejsze, ale stylu retro przestaliśmy się wstydzić. Przeciwnie – nawiązujemy do niego ubiorem czy wystrojem wnętrz.

Style retro w kawiarniach i prywatnych mieszkaniach

Na urządzenie wnętrz w stylu retro decydują się często restauracje i kawiarnie. Na tragach staroci wynajdują efektowne meble, stylowe akcesoria wnętrzarskie, a nawet całe zastawy stołowe. W tego typu lokalach doskonale sprawdzają się również plakaty, obrazy oraz właśnie fototapety w stylistyce retro. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w stylu retro urządzać również mieszkania prywatne. Są osoby, które w takiej stylistyce czują się najlepiej. Uważają ją za niezwykle ciekawą, a zarazem elegancką. Są także zdania, że meble i dodatki pochodzące z dawnych lat były niezwykle trwałe, gustowne i niestety niedoceniane. Ci, którzy dążą do zachowania równowagi pomiędzy tym, co było, a tym, co jest modne współcześnie, mogą postawić na nowoczesne meble i sprzęty, a przyozdobić to wszystko retro dodatkami. Nie należy obawiać się, że fototapeta retro nie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. Przeciwnie – będzie mocnym, ale miłym akcentem, który z pewnością zwróci uwagę każdego gościa.

Fototapeta w klimacie z dawnych lat

Fototapeta jest nowoczesnym artykułem dekoracyjnym, co nie oznacza, że stylem nie może nawiązywać do klimatu dawnych lat. Niektóre nasze fototapety przedstawiają nowoczesne motywy, ale w stylistyce retro. To bardzo ciekawe połączenia, dlatego nasze fototapety cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Do wyboru są fototapety o strukturze gładkiej, płótna artystycznego lub piasku.