Strona główna / O nas / BLOG

Fototapety 3d – przestrzeń z charakterem

Fototapety 3d cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to głównie z siły i sugestywności trójwymiarowych fototapet. Specyficzny sposób przedstawienia krajobrazów czy obiektów sprawia, że mają one niespotykaną w przypadku innych fototapet głębię. Fototapety 3d nie byłyby jednak tak popularne gdyby nie wybór właściwych motywów i wzorów. Nie każdy motyw ma w sobie głębię i nie każdy obiekt będzie miał moc.

Fototapety 3d – przestrzeń z charakterem

Fototapety 3d – popularne motywy i wzory

Fototapety 3d cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to głównie z siły i sugestywności trójwymiarowych fototapet. Specyficzny sposób przedstawienia krajobrazów czy obiektów sprawia, że mają one niespotykaną w przypadku innych fototapet głębię. Fototapety 3d nie byłyby jednak tak popularne gdyby nie wybór właściwych motywów i wzorów. Nie każdy motyw ma w sobie głębię i nie każdy obiekt będzie miał moc. W przypadku fototapet 3d możemy zazwyczaj wybierać z dwóch rodzajów motywów – mamy tradycyjne krajobrazy i obiekty przedstawione w realistyczny sposób oraz nowocześniejsze wzory i motywy w abstrakcyjnym ujęciu.

Fototapety 3d – po stronie tradycji i spokoju

Realistyczne fototapety 3d przedstawiające rzeczywiste miejsca czy przedmioty to niezwykle ciekawa propozycja, która sprawdzi się zarówno w tradycyjnie urządzonych wnętrzach, jak i w tych nieco bardziej nowoczesnych. Fototapety przedstawiające las w jego różnych odsłonach to jeden z popularniejszych motywów w przypadku fototapet trójwymiarowych. Las to niezwykle wdzięczny temat – las ma w sobie wszystko czego potrzebuje fototapeta 3d, głębię, naturalną grę światła i cienia i wielość elementów, które mogą ze sobą kontrastować. Dodatkowo niebanalne ujęcia lasu sprawiają, że tego typu fototapety są z jednej strony niezwykle realistyczne, a z drugiej las nagle okazuje się miejscem pełnym magii, koloru i niezwykłości.

Inne popularne wzory fototapet 3d w ujęciu realistycznym to przede wszystkim krajobrazy. Niekończące się pola lawendy, które sprawiają niezwykle realistyczne wrażenie to tylko jeden z przykładów pokazujących moc natury. W przypadku fototapet 3d głębia koloru i nasycenie barw odgrywają niezwykle istotną rolę. Soczysty fiolet lawendy w połączeniu z nieco mniej intensywnymi kolorami tła tworzą ciekawy kontrast, który podkreśla perspektywę i trójwymiarowość, a także  po prostu przyciąga uwagę i sprawia, że nie można oderwać wzroku.

Nowoczesny design i fototapety 3d

Fototapety 3d to także niezwykła szansa na wykorzystanie motywów abstrakcyjnych, figur i kształtów, które w przypadku innych fototapet nie są tak sugestywne. Fototapety z abstrakcyjnym wzorem idealnie sprawdzają się w przypadku wnętrz o nowoczesnym charakterze i designie. Minimalizm, prostota i funkcjonalność charakteryzujące nowoczesny design stanowią idealne tło dla tego typu fototapet. Sugestywny wzór czy nietypowy obiekt przedstawiony w abstrakcyjnym ujęciu ma po prostu tak dużą siłę oddziaływania, że tło nie powinno się już zbytnio wyróżniać.

Tunel z czarno białymi kwadratami przedstawiony na fototapecie 3d ma moc hipnotyzowania i sprawia, że nie możemy po prostu oderwać od niego wzroku. Czerń i biel kwadratów w połączeniu z interesująco przedstawioną perspektywą bezwzględnie przyciąga nasz wzrok i pozwala się zagubić. Nowoczesne mieszkanie, którego kolory ścian nie rzucają się w oczy to idealne tło tak tej niezwykle sugestywnej fototapety. To tylko jeden z przykładów obrazujący moc abstrakcyjnych wzorów, inne motywy mogą mieć równie spektakularne działanie.

Powrót
Czytaj także: