Strona główna / O nas / BLOG

Fototapety do sypialni – pomysły na aranżację

Decydując się na zakup fototapety możemy szukać interesujących nas propozycji w zależności od tego jaki motyw lub obiekt nas interesuje, ale możemy także wybrać kategorię w zależności od miejsca przeznaczenia fototapety. W przypadku niektórych kategorii takich jak fototapety do kuchni czy do pokoju dziecięcego od razu nasuwają nam się możliwe obiekty. Fototapety do sypialni to jednak zupełnie nieoczywista kategoria.

Fototapety do sypialni – pomysły na aranżację

Fototapety do sypialni – popularne motywy

Decydując się na zakup fototapety możemy szukać interesujących nas propozycji w zależności od tego jaki motyw lub obiekt nas interesuje, ale możemy także wybrać kategorię w zależności od miejsca przeznaczenia fototapety. W przypadku niektórych kategorii takich jak fototapety do kuchni czy do pokoju dziecięcego od razu nasuwają nam się możliwe obiekty (kawa, owoce i warzywa w kuchni lub motywy bajkowe i magiczne w pokoju dla dzieci). Fototapety do sypialni to jednak zupełnie nieoczywista kategoria. Jaki motyw tak naprawdę najlepiej sprawdzi się w sypialni, czy można wyszczególnić te typowo sypialniane wzory?

Z jednej strony można powiedzieć, że sypialnia jako miejsce, w którym chcemy po prostu odpocząć powinna stwarzać relaksacyjną i spokojną atmosferę. W związku z tym popularne motywy fototapet do sypialni to subtelne krajobrazy lub motywy przedstawiające naturę. Tego typu fototapety charakteryzują się zazwyczaj łagodnymi barwami i miękką perspektywą. W dużej mirze chodzi przecież o ukojenie, uspokojenie zmysłów i wyciszenie umysłu. Z drugiej strony mamy jednak zestaw fototapet pokazujących abstrakcyjne wzory i przedmioty codziennego użytku ale pokazem w nietypowym ujęciu. Tutaj nie ma już mowy o wyciszeniu, ale raczej o skupieniu uwagi i energii. Jak zatem wybrać idealną fototapetę do sypialni?

Krajobrazy – spokój i ukojenie

Tradycyjnie sypialnia to miejsce spokoju i relaksu, nie dziwi zatem popularność motywów mających na celu uspokojenie. Pola lawendy łagodnie falujące na wietrze w subtelnym fioletowym kolorze, który im dalej tym ma mniej intensywne barwy by w końcu móc całkowicie zniknąć w tle to idealny motyw, który definitywnie pozwoli nam się wyciszyć i zrelaksować przed snem. Łagodność kolorów zarówno kłosów lawendy jak i tła, miękkie linie i brak mocno akcentowanych kontrastów sprawia, że chcemy podążać tą ścieżką w kierunku snu. Tego typu fototapety do sypialni to definitywnie sprawdzony wybór. Nie warto się jednak ograniczać i czasem warto zaryzykować z nieco bardziej nietypowym wzorem.

Motywy abstrakcyjne – fototapety do sypialni z charakterem

Motywy abstrakcyjne, przedmioty codziennego użytku ale w nietypowych kolorach czy hipnotyzujące wzory mogą dodać naszej sypialni nieco pikanterii i charakteru. Zawracający uwagę wzór nie zawsze musi nas rozpraszać lub przytłaczać. Czasem taki motyw może po prostu przyciągnąć naszą uwagę, pomóc nam się skupić, a w rezultacie często może się okazać przydatny w zasypianiu. Wystarczy sobie na przykład wyobrazić to jak zareagujemy na jakiś wzór.

Skupmy się na hipnotyzującym czarno pomarańczowym tunelu, który nieubłaganie przyciąga nasz wzrok i zaczyna nas po prostu wciągać. Choćbyśmy chcieli nie możemy tak łatwo oderwać wzroku i spojrzeć w inną stronę. Magnetyzm i sugestywność tak przedstawionego spiralnego tunelu jest po prostu bezwzględna i nieubłagana. Dodatkowo kontrastujące kolory i ich intensywność sprawiają, że chcemy się zagubić. Co ciekawe, taka moc może sprawić, że oderwiemy się od problemów dnia codziennego, zapomnimy o nich przez chwilę i w efekcie będziemy mogli spokojnie zasnąć.

Powrót
Czytaj także: