Największe zalety stosowania fototapet, zamiast farb

 

Stosowanie farb wielu osobom wydaje się najprostszą i najskuteczniejszą formą zdobienia ścian i zmiany aranżacji w pomieszczeniach. Kto jednak chociaż raz zdecydował się na zastosowanie fototapety, zdecydowanie powraca do tego rozwiązania. Nowoczesne ściany to nie tylko kolor, ale także wzór. Wbrew pozorom uzyskanie świetnego rezultatu i efektu wcale nie wymaga tak sporo pracy, a zalety fototapety drukowanej na wysokiej jakości materiałach z wykorzystaniem zaawansowanych technologii zdecydowanie poprawia trwałość tapety i zachwyca finalnym rezultatem. Czy tapeta zamiast malowania jest zatem świetnym wyborem?

 

 

Co zamiast farby? Fototapeta!

Fototapety - zalety, o których nie można zapomnieć, są naprawdę korzystne z punktu widzenia komfortu użytkownika zajmującego się ich montażem. Należą do nich:

 • trwałość, wytrzymałość i odporność na pęknięcia, czy uszkodzenia
 • możliwość czyszczenia tapety, również wtedy, gdy zostanie zabrudzona przez dzieci
 • brak zapachu, jaki pojawia się podczas malowania
 • możliwość wyboru rewelacyjnego wzornictwa pasującego do aranżacji, stylu i wyposażenia wnętrz
 • relatywnie niskie ceny za wysoką jakość
 • możliwość doboru materiału, na którym zostanie wykonany nadruk
 • prosty i szybki montaż bez zabezpieczania całego pomieszczenia przed zabrudzeniem farbą
 • bezpieczeństwo i ekologiczność montowanych tapet, dzięki czemu nadają się także do pokoi dzieci
 • możliwość ukrywania pewnych niedoskonałości ścian
 • w przypadku farb konieczne jest często dwukrotne malowanie, z kolei tapetę montuje się raz
 • możliwość umieszczenia na ścianie wzoru, którego uzyskanie farbami byłoby niezwykle czasochłonne, drogie, czy po prostu niemożliwe
 • wiele fototapet ma charakter kolorowanek, co ułatwia rozwój zdolności manualnych u dzieci

 

 

Tapeta zamiast obrazu

Tapeta czy farba? To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących gruntowny remont lub lekką zmianę aranżacji w swoich domach, mieszkaniach, biurach. Czy jednak można iść na kompromis w tej sprawie? Co na ścianę zamiast farby sprawdzi się najlepiej, szczególnie kiedy ma się zamiar późniejszego jej ozdobienia obrazami i innymi dziełami sztuki? Rozwiązania są dwa. 

 1. Nie musisz decydować się na oklejanie całego pomieszczenia tapetą. Czasami wystarczy jedna ściana bądź jej fragment, by odmienić wnętrze i nadać mu nietuzinkowego charakteru. 
 2. Wybierz fototapetę, która będzie przedstawiać dzieło sztuki, jakie chciałeś powiesić na ścianie. Zostanie ono wydrukowane na wymiar, a jego montaż w postaci fototapety o znacznie większym metrażu, niż niewielki obraz, wpłynie na jeszcze bardziej spektakularny efekt końcowy. To także sposób na sztukę w nowoczesnym wydaniu!

 

 

Tapeta zamiast płytek w kuchni

Czy rozważałeś kiedykolwiek zastosowanie tapety zamiast płytek w kuchni? Zamiast ściany pokrytej kafelkami, czy mozaiką, postaw na dekoracyjny wzór lub motyw kulinarny. Takie dekory na ściany są zdecydowanie modniejszym rozwiązaniem i będą świetnie prezentować się nad stołem kuchennym. 

Istnieje jeszcze druga opcja, nad którą zastanawia się wiele osób - tapeta, czy tynk strukturalny? Decydując się na tynk, musisz całą aranżację wykonać ręcznie, a efekt finalny nie zawsze jest satysfakcjonujący. Jest to także bardziej czasochłonne rozwiązanie. Z kolei zmiana będzie wymagała ponownego wygładzania ścian przed wdrożeniem kolejnego pomysłu. 

Zdecydowanie lepiej będzie zastosować fototapetę. 

 1. Jeśli zależy Ci na trójwymiarowym efekcie, wystarczy zdecydować się na fototapety 3D, które zapewniają taki rezultat w prostszy sposób.
 2. Zmiana fototapety jest prosta i nie zajmuje dużo czasu.
 3. W przypadku tapet drukowanych na tkaninach samoprzylepnych, na ścianie nie pozostanie żaden ślad po kleju, a samą fototapetę będzie można wielokrotnie przeklejać.
 4. Z kolei w przypadku zastosowania fototapety flizelinowej o strukturze piasku będzie można ukryć niedoskonałości ściany i jednocześnie zadbać o wyjątkowy wystrój wnętrz.

 



 

 

Czytaj także: