Strona główna / O nas / BLOG

Nowoczesna aranżacja wnętrz dzięki fototapecie na wymiar

„A na tej ścianie przykleimy fototapetę”

Niewiele jest zdań, które wypowiadane w towarzystwie, zawsze wzbudzą jednakowe reakcje pełne niezrozumienia, a zarazem współczucia. Musisz przyznać, że nawet teraz, gdy w czytasz tytuł artykułu, na Twojej twarzy pojawił się grymas. Końcówka XX wieku spowodowała, że słowo „fototapeta”, a bardziej jego znaczenie, stało się symbolem kiczu i tandety.

Nowoczesna aranżacja wnętrz dzięki fototapecie na wymiar

„A na tej ścianie przykleimy fototapetę”

Nie wiele jest zdań, które wypowiadane w towarzystwie, zawsze wzbudzą jednakowe reakcje pełne niezrozumienia, a zarazem współczucia. Musisz przyznać, że nawet teraz, gdy w czytasz tytuł artykułu, na Twojej twarzy pojawił się grymas. Końcówka XX wieku spowodowała, że słowo „fototapeta”, a bardziej jego znaczenie, stało się symbolem kiczu i tandety. Przypominając sobie lata 90', w mojej głowie pojawiają się ogromne plaże z palmami i błękitny, bezkresny ocean… Jakże piękne byłyby to wspomnieniem, gdyby nie fakt, że krajobraz ten znajdował się na ścianie, w mieszkaniu moich dziadków. Niedzielne jesienne popołudnie, brązowa kawa z brązowych filiżanek z arcorocu, które stoją na brązowym, niezbyt praktycznym stoliku kawowym z płyty pilśniowej i do tego ona - pstrokata fototapeta na ścianie salonu, tuż za telewizorem. Po latach zastanawiam się, czy nie był to cel, do którego babcia z dziadkiem wraz zresztą Polaków dążyli wizualizując swoje pragnienia. Można się śmiać i uważać, że to głupota, ale praktyka ta zdała egzamin, bo niespełna 20 lat później dziadkowie wyjechali wraz z tysiącami innych Polaków do Egiptu, a fototapeta niczym odhaczone zadanie z listy zniknęła ze ściany.

Kiedyś, a dziś

Mamy 2017 rok i od czasów świetności tandetnych fototapet minęło prawie 30 lat, a jednak każdemu włącza się czerwona lampka, gdy tylko zaczyna się rozmowa na ich temat. Czy słuszne są obawy co do zastosowania tej dekoracji w naszych mieszkaniach? Z całą pewnością tak, jeżeli mowa o latach 90'. Jakość materiałów, na których dokonywano druków i pomysły na wzory, były mierne lub co najwyżej przeciętne. Jednak mówiąc o drugiej dekadzie XXI wieku, musimy powiedzieć stanowcze i zdecydowane nie!

Fototapeta do małego pomieszczenia

Fototapeta wraca do designerskich łask i to w naprawdę wielkim stylu. Projektanci są zgodni, że dekoracja ta dodaje ścianie dynamiki i głębi, a co za tym idzie, poprawia proporcję wnętrza. Jeżeli chcesz optycznie powiększyć małe pomieszczenie, wystarczy, że dopasujesz wzór o charakterze przestrzennym, np. klimatyczna, ciasna uliczka, czy panorama miasta. Klasyczne pomieszczenia można odświeżyć doskonale komponującymi się zdjęciami natury. Ogromne dmuchawce widywane na ścianach salonów bohaterów seriali telewizyjnych, możemy mieć teraz we własnych mieszkaniach.

fototapeta do małego pomieszczenia 

Fototapeta do pokoju dziecięcego

Także w pomieszczeniach przeznaczonych dla dzieci, świetną propozycją może być fototapeta. Kolorowe, bajkowe grafiki pobudzą w nich wyobraźnię, a dobrze dopasowane, wyrobią w nich jakże cenny zmysł estetyczny. W młodzieżowych pokojach mogą za to posłużyć, jako podkreślenie własnej osobowości i zainteresowań. Imitacja graffiti, designerska, ogromna mapa świata, zdjęcie z koncertu ukochanego zespołu, czy życiowe motto, to tylko kilka z nieskończonej palety propozycji, jakie mogą spodobać się nastolatkom.

 fototapeta do pokoju dziecięcego

 

Fototapeta w nowoczesnym stylu 

Nowoczesne pomieszczenia, czy to mieszkalne, czy biurowe, muszą posiadać „to coś”, jeżeli pretendują do miana bycia nowoczesnymi. Tę wyjątkową cechę możemy otrzymać nie tylko poprzez wydawanie niebotycznych sum pieniędzy. Wystarczy mieć wyobraźnię, konkretny pomysł na efekt końcowy i gotowe. Jest ona idealna dla ludzi, którzy uwielbiają bawić się wystrojem własnego mieszkania. Jej montaż, jak i demontaż nie wymaga ogromnych umiejętności remontowych, a cena w porównaniu z innymi produktami jest bez dwóch zdań niższa. Najczęściej odwiedzaną kategorią w pasjadecor24.pl są fototapety abstrakcyjne, które przez swą nieoczywistość i różnorodość, idealnie wkomponowują się w nowoczesny charakter pomieszczenia. 

 

 

Naklejki dekoracyjne na meble

Dzięki fototapecie „Pasja stick”, również meble mogą w cudowny sposób przeżyć drugą młodość. Wystarczy, że wybierzesz wzór odpowiadający twoim upodobaniom i pasujący do wnętrza pomieszczania, w którym się znajduje. Nie dość, że w ten sposób zaoszczędzisz na nowym wyposażeniu, to jeszcze zyskasz idealnie pasujący, unikatowy i nowoczesny mebel.

Tak jak w gastronomi wróciły pączki i zapiekanki, jak w modzie dzwony i sukienki w kwiaty, tak w designie fototapety. W świecie nic nie ginie i wszystko w końcu wraca do łask konsumenta. Wystarczy, że przyjdzie ktoś, kto potrafi wyciągnąć wnioski i zlikwidować błędy, a stary kiczowaty relikt przeszłości może stać się prawdziwym hitem sezonu. Tak też się stało i tym razem. Pasja Decor mając świadomość wad z lat 90’ i znając dzisiejsze nowoczesne technologie, postanowiła odczarować fototapetę, oferując certyfikowane materiały. Nasze produkty są wytrzymałe, wygodne w montażu, a co w dzisiejszych czasach najważniejsze, spełniają społeczne wymogi, jakimi są: ekologia, bezpieczeństwo i zdrowie. Gładka, delikatna, o głębokiej strukturze, zmywalna i samoprzylepna „Pasja stick” to pięć rodzajów fototapet, z których każdy z Was znajdzie idealną dla siebie. Flizelina zabezpiecza ścianę przed grzybem, ich specjalna struktura gwarantuje, że nie będzie się kurczyć, ani rozciągać, a nowoczesny druk HP latex nadaje fototapecie wspaniały, wysokiej, jakości wydruk. Nadeszła nowa era, w której kwintesencją designu, solidności i nowoczesności w naszych mieszkaniach jest fototapeta, którą jedyne, co łączy z tą z lat 90’ to… nazwa.  

 

 

 

 

Powrót
Czytaj także: