Strona główna / O nas / BLOG

Obrazy na płótnie

W momencie, w którym kończymy budowę domu lub kupujemy nowe mieszkanie, zastanawiamy się, jak go urządzić. Zależy nam, żeby wnętrze było interesujące i spersonalizowane, ale przede wszystkim stylowe i reprezentatywne. Dobieramy kolory ścian czy meble, ale sporo uwagi poświęcamy również dodatkom. Lampy, dywany, świeczniki czy wazony mogą odmienić nasz pokój. Warto także zwrócić uwagę na obrazy.

Obrazy na płótnie

Obrazy na płótnie – okno na świat

W momencie, w którym kończymy budowę domu lub kupujemy nowe mieszkanie, zastanawiamy się, jak go urządzić. Zależy nam, żeby wnętrze było interesujące i spersonalizowane, ale przede wszystkim stylowe i reprezentatywne. Dobieramy kolory ścian czy meble, ale sporo uwagi poświęcamy również dodatkom. Lampy, dywany, świeczniki czy wazony mogą odmienić nasz pokój. Warto także zwrócić uwagę na obrazy. Obrazy na płótnie będą ciekawą alternatywą dla innych ozdób ściennych. Należy zadać sobie pytanie w jakiej formie chcemy umieścić obraz na ścianę, ponieważ wybór jest bardzo duży. Jeżeli chcemy, aby obraz na płótnie wyglądał niestndardowo, to warto wykonać penaptyk lub kwadryptyk. Obydwie formy składają się z kilku częćści, przez co motyw wygląda bardzo atrakcyjnie. Można wybrać również bardziej reguralne kształty obrazów np. tryptyk lub dyptyk.

Moc kolorów

Obrazy mogą być naszym oknem na świat, wglądem w coś nieznanego i nowego, ale przede wszystkim stworzą niesamowity charakter przestrzeni. Wyrazista czerwień w otoczeniu drzew będzie pięknie prezentować się we wnętrzach minimalistycznych, w tak zwanym skandynawskim stylu. Ognisty kolor zwróci od razu uwagę na obraz, a kontury drzew nadadzą mu szyku i stylu. Jeśli zależy nam na rozjaśnieniu pokoju, szczególnie kiedy nasz salon nie jest za duży, warto dobrać motyw, który podkreśli indywidualny charakter pokoju, ale jednocześnie nie stłumi go. Idealne w takich sytuacjach będą krajobrazy i widoki związane z naturą, na przykład oszroniony pomost i łódka.

Metaliczny styl

Obrazy na płótnie idealnie sprawdzą się również do biur. Jeśli chcemy nadać im profesjonalnego charakteru, który ukaże nasz styl, warto wybrać metaliczne wzory. Bardzo często w takich wnętrzach wybiera się abstrakcyjne figury na przykład kule. Sprawdzą się zarówno w mniejszych biurach, jak również w klimatycznych sypialniach czy salonach. Innym przykładem będą metaliczne sześciany, które od razu zwrócą uwagę na dobry gust właściciela domu czy biura.

Malowniczy dom

Oczywiście nie może zabraknąć również wzorów, które nadadzą przestrzeni domowego, swojskiego klimatu, ale zachowają przy tym elegancję i estetykę. Chabry na drewnianym tle zmienią nasz salon w oazę spokoju i pozwolą na cieszenie się pięknem natury cały rok.

Powrót
Czytaj także: